GENEL BAKIM

Jeneratör grupları; elektrik kesintisinde devreye giren ve elektrik enerjisi sağlayan bir ekipman olarak bu düşünceye ek manuel ve portatif jeneratörlerin aksine otomatik kullanımlarda 7 gün 24 saat şebekeyi izleyen , fazlardan biri olmadığı taktirde devreye girmek sureti ile sistemi tamamlayan acil durumlarda çabuk devreye girebilmesi için ceket suyu ısıtıcısı vasıtası ile motor bloğunu daimi belli sıcaklık derecesinde tutan kısacası daimi çalışan bir ekipmandır.

Bu sebepten dolayı ilk kurulumuna müteakip 50. saatte ve sonra her 200 saatte bir bakım yapılması gereklidir. Yıl içerisinde ilgili saatler dolmasa dahi 6 ayda 1 yani en az yılda 2 defa servis bakımı yapılması; gerek sıcaklık dolayısı ile yağın viskosite özelliğinin bozulması gerekse yağ ve yakıt filtresinin kağıt tip filtre olması açısından şarttır.

Jeneratör mahalinin çevresel faktörleri jeneratör grubunu kullanım şartları gibi tüm etkenler göz önünde bulundurularak yakıt sistemi, hava, egzost ve yağlama sistemi, alternatör, kontrol panel, radyatör ve motorun uygun çalışma kontrolleri deneyimli kadromuz ve kalite standartlarımız gözetilerek titizlikle yapılmaktadır.

Belirtilen işlemler tekliflendirildikten sonra müşteri / onayına müteakip; işlemlere başlanır.

TOP